Cognac Lautrec V.S

Kód: 5167
Neohodnoceno
850 Kč
Skladem (>5 ks)

Lautrec VS (Very Special) je exkluzivní 2 letý premiér cru cognac z významného francouzského regionu Grande Champagne. Historie tohoto cognacu se začala psát ještě v roce 1838, kdy se Paul Louis Seignette rozhodl spojit své dvě největší vášně: cognac a koně. Byl inspirován silou a ušlechtilostí nejlepšího koně jakého kdy vlastnil, výjimečného arabského plnokrevného koně plemene Akhal-Téké se jménem Lautrec. Jeho úsilím bylo stvořit cognac, který by byl stejně silný a ušlechtilý jako tento legendární závodní kůň.

Detailní informace

40 000 Bouteilles Livrées En 2020
40 000 Bouteilles
Livrées En 2020
Livraison 48h Gratuit Pour 1 000 Kč
Livraison 48h
Gratuit Pour 1 000 Kč
Paiement Sécurisé
Paiement
Sécurisé
Dárek zdarma
Vignoble
Familiaux

Detailní popis produktu

Cognac Lautrec se dnes s trpělivostí ručně vyrábí za pomoci tajných technik stejným způsobem jako na počátku svého vzniku. Na jílovito-vápencové půdě v oceánském klimatu regionu Grande Champagne se pěstuje pro jeho výrobu převážně odrůda bílých hroznů ugni blanc. Po dvojité destilaci v měděných kotlích se vzniklá eaux-de-vie přemísťuje do tmavých sklepů, kde 2 roky dozrává v malých francouzských dubových sudech, díky čemuž se v tomto cognacu objevují ty nejjemnější chuťové tóny.

Vyniká svěží květinovou vůní, jakousi mužnou neopracovanou silou (stejně jako předloha v podobě Lautreca) a sametovou chutí, ve které se objevuje vanilka a strukturovaný kožený závěr.

Barva: světlá jantarová
Vůně: svěží a intenzivní, květinová, vanilkově sladká, sušené ovoce
Chuť: sametová, strukturovaná s tóny vanilky a kůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: